Redukcja przebarwień

Przebarwienia skóry mogą stanowić istotny defekt kosmetyczny. Pod względem obrazu histologicznego przebarwienia można podzielić na: naskórkowe i skórne. Mają postać brązowych plam występujących na czole, policzkach, nosie, rzadko na żuchwie, a w skrajnej postaci, może dochodzić do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy.

Do przebarwień związanych z nadprodukcją melaniny przez prawidłową liczbę melanocytów zaliczaja się m.in.:

  • piegi (ephelides),
  • ostudę (chloasma, melasma)
  • plamy soczewicowate starcze (letingines seniles),
  • przebarwienia pozapalne

Rozjaśnianie przebarwień za pomocą lasera IPL

IPL jest nowoczesną metodą na leczenie zaburzeń wybarwienia skóry. Nakierowana energia świetlna jest wychwytywana przez przebarwione miejsca. W wyniku podgrzania, komórki zawierające nadmiar melaniny, ulegają zniszczeniu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze, by następnie ulec złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze rezultaty można uzyskać po przeprowadzeniu od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni. 

IPL w tym przypadku działa objawowo. Nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji i pojawiania się nowych przebarwień. Stąd po ekspozycji na promienie UV, zmiany mogą się odrodzić lub powstać w innym miejscu. Dlatego też osobom narażonym na powstawanie przebarwień zaleca się używanie kremów z wysokim i bardzo wysokim filtrem (minimum 30 SPF) oraz w miarę możliwości unikania bezpośredniej ekspozycji na słońce.

Cena 99 zł
Czas trwania 20 -40 minut

 

Rozjaśnianie przebarwień kwasem glikolowym

 

Rozjaśnianie przebarwień mikrodermabrazją