Peelingi chemiczne

KWAS MIGDAŁOWY

Peeling kwasem migdałowym to delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego. Zabieg polega na usunięciu defektów kosmetycznych i zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka i skóry właściwej. Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej. Stosując peeling migdałowy można usunąć poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania.

Kwas migdałowy jest otrzymywany z migdałów alfa-hydroksykwasem (AHA). Wykonany przy jego użyciu peeling chemiczny charakteryzuje brak pieczenie i zaczerwienienia przy dużej efektywności terapeutycznej. Peeling nie wyklucza pacjenta z życia codziennego, a pojawiające się łuszczenie jest delikatne i łatwe do ukrycia przy użyciu powszechnie używanych kosmetyków nawilżających. Co najważniejsze kwas migdałowy w przeciwieństwie do innych kwasów jako jedyny nie jest fotouczulający co znaczy, że można go stosować latem.

  Wskazania :
 • redukcja drobnych zmarszczek
 • chęć odmłodzenia
 • spłycenie blizn
 • zapobieganie starzenia się skóry
 • zmiękczenie i wyg ładzenie skóry
 • nawilżenie skóry
 • poprawa barwy skóry
 • zaskórniki rozszerzone pory
 • trądzik grudkowo – krostkowy

 

Mandelic Acid 50                                           150 zł

Mandelic Acid 50 + maska 20 %                      200 zł

 

Płatek migdałowy + maska 20 %                     150 zł

 KWAS GLIKOLOWY 25%, 35%, 40%, 50%, 70%

Naturalnie występuje w trzcinie cukrowej . Należy do alfa-hydroksykwasów (AHA), eliminuje zaskórniki , penetruje w głąb mieszków włosowych, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych tworzących zaskórniki hamując w ten sposób rozwój trądziku. Kwas glikolowy, po wniknięciu w głąb skóry, stymuluje fibroblasty zwiększające syntezę kolagenu , elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) oraz wspomaga przepuszczalność naskórka i dynamikę penetracji przez naskórek czynników depigmentacyjnych i witamin. Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 25% ( skóra z wiekiem ulega ścieńczeniu ) bez wywoływania stanu zapalanego. Przy długotrwałym stosowaniu ( 6 miesięcy i dłużej ) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolisacharydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długotrwałej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry . W stężeniu 15% kwas glikolowy ma bardzo silne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. Wyższe stężenie 20%-35% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę dają efekt powierzchownego peelingu. Wyższe stężenie 50%-70% złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

 • Przyspieszenie odnowy komórkowej
 • Zmiękczenie i wygładzenie skóry
 • Poprawa barwy i faktury skóry
 • Nawilżenie skóry suchej i atopowej
 • Zmniejszenie zmarszczek
 • Spłycenie blizn
 • Zapobieganie starzeniu się skóry
 • Rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i przebarwień
 • Oczyszczenie skóry
 • Regeneracja i leczenie zaburzeń rogowacenia

Cena: 

   
Kwas glikolowy + maska łagodząca 120 zł
   
   
do zabiegów z kwasami AHA Active vit C 30 zł
do zabiegów AHA pod oczy 4% 40zł

Czas trwania zabiegu 1 – 1,5 h

 

 

KWAS PIROGRONOWY

Peeling dla skór z tendencją do trądziku grudkowo-krostkowego, również w fazie aktywnej. Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej. Ma wysokie właściwości penetracyjne na poziomie mieszka włosowo-łojowego.

 

Pyruvic Acid 50           150 zł

 

Yellow Peel

To progresywny peeling, któego rezultat zależny jest od ilości nakładanych warstw. W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększa się mikrokrążenie, poprawia utlenienie skóry oraz następuje dostarczenie substancji odżywczych. Jest to prosty zabieg i przynosi takie same korzyści jak bardziej agresywne peelingi chemiczne, a jego dodatkową zaletą jest znikoma uciążliwość dla pacjenta. Efekt złuszczania jest niewielki i wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo.

 

Yellow Peel  300 zł - 500 zł

Czas trwania zabiegu 2- 4 godz

 

MASKA GLIKOLOWA

Glicolic Acid Masque 25% to specjalnie zaprojektowana formuła stworzona by stymulować i oczyszczać zmniejszające się pory oraz odżywiać i napinać skórę. Idealne dla cer tłustych z trądzikiem, oraz osób z nieregularnymi przebarwieniami.

 

Glycolic Acid Masque 25%  150zł